اجاره opirus

درباره کیا opirus

اجاره ماشین اپیروس در تهران

اُپیروس یک سدان لوکس فول سایز از محصولات کیا است که در ایالت متحده با نام آمانتی شناخته می شود. کیا اُپیروس 2007 نسبت به مدل قبلی خود از پلت فرمی جدیدتر با وزن کمتر و موتوری قویتر بهره می گیرد.با اجاره خودرو اپیروس در تهران با کرایه ماشین اطلس رنت از مزایای آن بهره مند شوید.

موارد یاد شده امتیاز خوبی برای اُپیروس که نمونه های قبلی آن به خودروهای سنگین و تنبل و پر مصرف معروف بودند محسوب می شود. مدل 2007 به جز جلو پنجره عریضتر و چراغهای عقب جدید فرق ظاهری خاص دیگری با مدل 2006 ندارد؛ این در حالی است که طراحی مدل 2006 یک دهه قدیمی به نظر می رسید. با وجودی که اُپیروس 2007 از نظر سایز نسبت به قبل فرقی نکرده است ولی زیر ساختهای عمده آن با هیوندا آزرا یکسان است و به همین دلیل حدود 90 کیلوگرم نسبت به قبل سبکتر شده است.

همیشه وزن کمتر به معنای شتاب بهتر است ولی داشتن موتور قویتر نیز از ارکان مهم شتابگیری خوب است که مدل 2007 از این نظر هم بهبود داشته است. به جای موتور 3.5 لیتر 200 اسبی مدل قبلی، اُپیروس 2007 از موتور تمام آلومینیومی 3.8 لیتر شش سیلندر  Lambda II با توان 264 اسب بخار و گشتاور 352 نیوتن متر بهره می برد. مانند گذشته این خودرو همچنان از گیربکس 5 دنده اتوماتیک استفاده می کند که نیروی موتور را به چرخهای جلو انتقال می دهد.

امکانات مدل 2007 به جز موتور جدید، سیستم جدید نشاندهنده فشار باد تایر و سیستم تنظیم برقی فاصله پدالها نسبت به قبل تغییری نکرده است. از تجهیزات استاندارد مدل 2007 می توان به ترمزهای دیسکی ضد قفل، ایربگهای جانبی که طرفین خودرو را کاملا پوشش می دهند، صندلی راننده با تنظیم برقی 8 حالته، سیستم تهویه مطبوع جداگانه Dual Zone، سی دی پلیر و شیشه های برقی اشاره کرد.

نمونه تست شده از امکانات دیگری نظیر پکیج چرم، سیستم صوتی اینفینیتی، گرمکن صندلیهای جلو، سانروف، رینگ 17 اینچی آلومینیومی (به جای رینگهای استاندارد 16 اینچی) و سیستم کنترل پایداری بهره مند بود که در کل قیمت آن به 30.425 دلار می رسید. چنین قیمتی حتی برای یک سدان فول سایز رقم کمی نیست و اگر خودروهایی نظیر کرایسلر 300 و تویوتا آوالون که سردمدار این کلاس هستند را حساب نکنیم این رقم اُپیروس را در رقابت مستقیم با Azera و Buick Lucerne و Ford Five Hundred قرار می دهد.

اولین چیزی که با راندن این خودرو متوجه آن می شوید این است که با وجود پلت فرم جدید و سیستم تعلیق ارتقا یافته، قابلیتهای دینامیکی خودرو تغییر نکرده است. اُپیروس 2007 هنوز هم خودرویی با فنربندی نرم برای رانندگی راحت با سرعت ثابت در مسیر مستقیم است. وقتی با یک دست انداز برخورد می کنید سیستم تعلیق این خودرو برای جذب ناهمواری گاهی اوقات دچار نوسانات اضافی می شود. عملکرد سیستم فرمانِ کُند ولی دقیقِ اُپیروس نیز همانند سیستم تعلیق آن است. عایق بندی صدای اُپیروس تحسین برانگیز است و فرکانس صدای داخل کابین کم است.

ولی چنین ویژگیهایی برای خودرویی که در کلاس آن قابلیتهای دینامیکی و هندلینگ روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند زیاد معقول نیست. افرادی که به دنبال سواری نرم و راحت هستند از اُپیروس خوششان می آید ولی رانندگانی که از قابلیتهای دینامیکی خودرو بیشتر استفاده می کنند از بادی رول بیش از حد اُپیروس هنگام عبور از پیچها مایوس خواهند شد.

علاوه بر این، نرمی بیش از حد فنربندی باعث می شود خودرو در سرعتهای بالا یک حالت شناور مانند پیدا کند که از لذت سواری آن می کاهد. همچنین هنگام شتابگیری سریع قسمت عقب خودرو دچار جهش و نوسان می شود و با هر ضربه محکم روی پدال ترمز قسمت جلوی خودرو حالت شیرجه پیدا می کند.

عملکرد ترمزهای اُپیروس برای این کلاس متوسط است و خودروی تست شده با طی مسافت 39.3 متر از سرعت 96.5 کیلومتر به توقف کامل رسید. پدال ترمز بسیار نرم احساس می شود و پس از چند بار ترمزگیری به صورت متوالی افت قابل توجهی در عملکرد ترمزها ایجاد می شود و سرانجام برای متوقف کردن خودرو باید پدال را تا انتها فشار دهید که این ویژگی خوبی نیست.

بهترین زمان شتابگیری موقعی به دست آمد که ESC (سیستم کنترل پایداری الکترونیکی) خاموش بود و در حالت Brake Torque (نگه داشتن همزمان گاز و ترمز با هم) اُپیروس با دور 2000 لانچ کرد. در این حالت توانست در عرض 6.9 ثانیه به سرعت 60 مایل (96.5 کیلومتر در ساعت) برسد که برای یک سدان بزرگ با موتور V6 سریع به حساب می آید.

اُپیروس در کلاس خودش به جز آزرا و آوالون از بقیه سریعتر است. اُپیروس با موتور  V6 جدید با قدرت از حالت سکون به راه می افتد و در حال حرکت گشتاور کافی برای سبقت گیری دارد. بخشی از این عملکرد خوب به خاطر گیربکس نرم و هوشمند 5 دنده اتوماتیک این خودرو است که در مواقع مورد نیاز به سرعت معکوس می دهد.

مصرف سوخت اُپیروس 2007 نسبت به مدل قبلی کمتر شده است. بر مصرف در شهر 12.3 لیتر در 100 کیلومتر و در اتوبان 9 لیتر در 100 کیلومتر است.  داخل کابین اُپیروس یکنواخت و خسته کننده است.

برای پیدا کردن دکمه مورد نظر خود باید از میان انبوهی از کلیدها به دنبال آن بگردید. برای خواندن اطلاعات از صفحه نشاندهنده سیاه و سفید بالای داشبورد باید بیش از حد به آن خیره شوید. دکمه های روی فرمان نیز بی کیفیت به نظر می آیند. ولی با این وجود عملکرد کلیدها و اهرم ها دقیق است.

نگهدارنده های فنجان ها ساده و پر کاربرد هستند. فضای خالی زیادی در داخل کابین وجود دارد. چرم قابل سفارش برای اُپیروس نرم و انعطاف پذیر است و در صورت سفارش به همراه آن گرم کن صندلیهای جلو، حافظه دو حالته و پدالهای برقی قابل تنظیم هم نصب می شوند. با وجودی که کمبود MP3 در این خودرو احساس می شود ولی سیستم صوتی اینفینیتی صدای خوبی به تمام سرنشینان ارائه می دهد. اُپیروس فاقد سیستم فرمان تلسکوپی است. فضای صندلیهای عقب از هر نظر به جز فضای پا مانند صندلیهای جلو است. فضای پا نیز کاملا کافی است.

سرنشینان عقب کنسول وسط مخصوص به خود دارند و از امکاناتی نظیر دو خروجی برق و کنترل دمای هوا بهره مند هستند. تنها ایراد قسمت عقب فقدان زیر سری وسط برای صندلیهای عقب و فضای کم برای انگشتان پاها است. اُپیروس 2007 خودرویی جادار، راحت، بی سر و صدا و سریع است.

این خودرو در واقع از Buick Lucerne که موتور هشت سیلندر دارد سریعتر است. این بیوک و اُپیروس هر دو مزایا و معایب مشابهی دارند ولی برتری اُپیروس در این است که در جنبه های بسیاری از بیوک پیشی می گیرد و در عین حال با تجهیزات یکسان 5000 دلار از بیوک ارزانتر است. همچنین گارانتی برتر کیا را باید مدنظر داشت که 5 سال یا 60.000 مایل را در حالت پایه شامل می شود و 10 سال یا 100.000 مایل گارانتی برای سیستم انتقال قدرت در نظر گرفته شده است.

فورد 500 به اندازه اُپیروس سریع نیست اما قابلیت کنترل پذیری بهتر، فضای کابین بیشتر و قیمت پایه کمتری دارد. از دیگر رقبا می توان به کرایسلر 300 اشاره کرد که با وجود گران بودن برای خریدارانی که به دنبال سطح بالایی از استایل و عملکرد در یک سدان فول سایز هستند انتخاب خوبی است. افراد سنت گرا تویوتا آوالون و هیوندا آزرا را ترجیح می دهند که از میان این دو تویوتا به خاطر کیفیت ساخت بالاتر و لوکسی بیشتر به هیوندا برتری دارد.

بنابراین سرسخت ترین رقیب اُپیروس آزرا خواهد بود. گرچه بخش عمده اجزای مکانیکی این دو خودرو یکسان است ولی در جزئیات آنها تفاوتهایی وجود دارد. اینطور احساس می شود که از نظر طراحی داخلی، کیفیت سواری و حس فرمان پذیری آزرا یک سر و گردن بالاتر از اُپیروس است.

منبع: پدیده خودرو

اطلس رنت کار ، ارائه کننده خدمات رنت و اجاره ماشین بصورت با راننده و بدون راننده در تهران و کرج می باشد. از خدمات این کمپتنی می توانید در جهت استفاده از خودرو های لوکس و تشریفاتی برای میهمانان ویژه ی خود، خوردو های مدرن و اسپرت برای سواری داخل شهر و انواع خودرو های دیگر برای مصارف برون شهری بهره ببرید.

قیمت اجاره خودرو در تهران با کرایه ماشین اطلس رنت را در صفحه لیست قیمتها بیابید

شرکت اجاره ماشین اطلس

پیشرو در ارائه خودرو های لوکس و نیمه لوکس اجاره ای